Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

تجارت الکترونیک مصالح و لوازم ساختمانی

  • محصول
  • شرکت
دسته بندی محصولات

ایجاد راه پله با بازیافت مصالح قدیمی

ایجاد راه پله با بازیافت مصالح قدیمی

ساختن راه پله و قفسه های کتاب ساخته شده از مصالح قدیمی دیوار کناری ، به اسکلت کهنه ی این خانه جلوه ای مدرن داده است.

ایزابله دوویویر، معمار آمریکایی، هنگامی که می خواست خانه­ ی صدساله­اش را بازسازی کند، بر آن بود که تا حد ممکن از مصالح موجود استفاده کند. او می­گوید: «برای تعویض سیم­کشی­ ها ما شروع به شکافتن دیوارها کردیم، و به چند دیوار چوبی 2x4 رسیدیم، و طبق مقررات جدید، نمی­توانستیم آن­ها را به عنوان عضوی از سازه ­ی ساختمان در جای خود به کار ببریم.»

تخته­ ها یک­ شکل، صاف، محکم و البته بسیار زیبا بودند و کاربرد آن­ها برای قفسه­ های کتاب و راه ­پله مناسب به نظر می­رسید به خصوص اینکه با کف­پوش اصلی خانه هم­خوانی داشتند. با توجه به نقشه­ی جمع و جور خانه، ترکیب دوکاربرد برای یک فضای کوچک منطقی­ تر هم به نظر می­رسید. طبق مقررات، پله­ ها باید حداقل سه فوت عرض داشته باشند. دوویویر یک فوت دیگر هم به آن افزود تا قفسه­ ها با پله ­ها هم­تراز شوند. بسیاری از تخته­ ها ابعاد بزرگی داشتند و اینگونه از هرکدام می­ شد چندین قطعه برای استفاده در قفسه ­ها و پله­ ها جدا کرد. به عنوان مثال، قفسه­ ی بالایی کتاب­ها چوبی یک­ تکه به طول 13 فوت است. وجود دیوارها و سقف گچی به این معنا بود که تخته ­کوبی­ هایی برای نگاه داشتن گچ در هر دو اینچ قرار دارد. دوویویر تصمیم گرفت از همان میخ­ های زنگاربسته موجود در آنها به عنوان یادگاری از عصر چوب استفاده کند. این تخته ­های مخفی در دیوار هم پایه ­ای برای قفسه ­ها فراهم کرده و هم باعث شده تیرگی چوب قفسه­ ها در مقابل روشنی رنگ دیوار زیبایی بصری خاصی نیز به وجود بیاورد. پله ­ها با کابل­ های فولادی آویزان شده­اند و در پایین با قلاب­ های فولادی محکم شده­اند . دوویویر می ­افزاید: «حتی نرده بالایی راه ­پله­ ها هم با استفاده مجدد از یکی از تخته ­ها ساخته شده است.»

 

 

 

 

 

ارسال نظر

پیک خانه

دانلود کنید

نظرسنجی

نظر شما درباره خانه دات کام


نمایش نتایج نظرسنجی ها