Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ایجاد راه پله با بازیافت مصالح قدیمی

ساختن راه پله و قفسه های کتاب ساخته شده از مصالح قدیمی دیوار کناری ، به اسکلت کهنه ی این خانه جلوه ای مدرن داده است.

ایجاد راه پله با بازیافت مصالح قدیمی

ایزابله دوویویر، معمار آمریکایی، هنگامی که می خواست خانه­ ی صدساله­اش را بازسازی کند، بر آن بود که تا حد ممکن از مصالح موجود استفاده کند. او می­گوید: «برای تعویض سیم­کشی­ ها ما شروع به شکافتن دیوارها کردیم، و به چند دیوار چوبی 2x4 رسیدیم، و طبق مقررات جدید، نمی­توانستیم آن­ها را به عنوان عضوی از سازه ­ی ساختمان در جای خود به کار ببریم.»

تخته­ ها یک­ شکل، صاف، محکم و البته بسیار زیبا بودند و کاربرد آن­ها برای قفسه­ های کتاب و راه ­پله مناسب به نظر می­رسید به خصوص اینکه با کف­پوش اصلی خانه هم­خوانی داشتند. با توجه به نقشه­ی جمع و جور خانه، ترکیب دوکاربرد برای یک فضای کوچک منطقی­ تر هم به نظر می­رسید. طبق مقررات، پله­ ها باید حداقل سه فوت عرض داشته باشند. دوویویر یک فوت دیگر هم به آن افزود تا قفسه­ ها با پله ­ها هم­تراز شوند. بسیاری از تخته­ ها ابعاد بزرگی داشتند و اینگونه از هرکدام می­ شد چندین قطعه برای استفاده در قفسه ­ها و پله­ ها جدا کرد. به عنوان مثال، قفسه­ ی بالایی کتاب­ها چوبی یک­ تکه به طول 13 فوت است. وجود دیوارها و سقف گچی به این معنا بود که تخته ­کوبی­ هایی برای نگاه داشتن گچ در هر دو اینچ قرار دارد. دوویویر تصمیم گرفت از همان میخ­ های زنگاربسته موجود در آنها به عنوان یادگاری از عصر چوب استفاده کند. این تخته ­های مخفی در دیوار هم پایه ­ای برای قفسه ­ها فراهم کرده و هم باعث شده تیرگی چوب قفسه­ ها در مقابل روشنی رنگ دیوار زیبایی بصری خاصی نیز به وجود بیاورد. پله ­ها با کابل­ های فولادی آویزان شده­اند و در پایین با قلاب­ های فولادی محکم شده­اند . دوویویر می ­افزاید: «حتی نرده بالایی راه ­پله­ ها هم با استفاده مجدد از یکی از تخته ­ها ساخته شده است.»

 

 

 

 

 

ارسال نظر