Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

رایگان شدن برترین طرح‌های خانه‌سازی جهان

معمار شیلیایی Alejandro Aravena با توجه به ارائه پروژه‌های انقلابی در صنعت خانه‌سازی،چهار طرح از مجموعه طراحی‌های خاص خود را به‌طور منبع باز و با هدف کمک به شهرسازی جدید و در جهت مرتفع کردن مشکل مسکن، به‌طور رایگان در وب‌سایتش قرارداد.

رایگان شدن برترین طرح‌های خانه‌سازی جهان

در سال جاری میلادی، معمار شیلیایی Alejandro Aravena با توجه به ارائه پروژه‌های انقلابی در صنعت خانه‌سازی، موفق به دریافت جایزه پریتزکر شد اما نکته جالب اینکه آراونا در هفته جاری رسما چهار طرح از مجموعه طراحی‌های خاص خود را به‌طور منبع باز و با هدف کمک به شهرسازی جدید و در جهت مرتفع کردن مشکل مسکن، به‌طور رایگان در وب‌سایتش قرارداد.

معروف‌ترین پروژه‌های آراونا، "خانه‌های افزایشی" نام دارند که ساختاری پایه‌ای را در قالب امکان افزایش فضا به‌مرور زمان و بر حسب نیازها و تمایل به ایجاد تغییرات،  پیش روی افراد قرار می‌دهند. این طرح‌ها نه‌تنها نیاز به ساخت و سازهای جدید برای افزایش فضا را مرتفع می‌کنند بلکه حس غرور و جلوگیری از بروز افسردگی و یا حتی کاهش میزان جرائم شهری را به دنبال خواهند داشت. فلسفه ساخت "نیم‌خانه‌ها" به عنوان راهکاری موثر برای دولت‌ها در جهت ایجاد مسکن برای اقشار کم‌درآمد در آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی به اثبات رسیده است.

آراونا اینچنین تخمین می‌زند که تا سال 2030 میلادی، بزرگ‌ترین شهرهای جدید نیاز به اسکان یک میلیون شهروند جدید در طول هر هفته و با هزینه‌ای معادل با 10 هزار دلار برای هر خانواده خواهند داشت. به عقیده او، تنها راه برای حل مشکل مسکن، مشارکت مردم در این طرح، نه‌ به‌عنوان قسمتی از مشکل بلکه به عنوان قسمتی از راه‌حل موجود است.

لازم به ذکر است که در حال حاضر چهار نمونه از طرح‌های آراونا در وب‌سایت استودیوی او به نشانی  (http://www.elementalchile.cl/en/projects/abc-of-incremental-housing/) قابل دانلود هستند. آراونا در آدرس یادشده طرح‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز برای پیاده‌سازی آن‌ها را به‌طور رایگان در اختیار افراد علاقمند قرار داده است.

 

 

ارسال نظر