افتتاحیه نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

افتتاحیه نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

روز سه‌شنبه، بیست و یکم آبانماه افتتاحیه نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان در نمایشگاه شهر آفتاب با حضور اساتید برجسته برگزار شد.

به گزارش خانه دات کام، در روز سه‌شنبه بیست و یکم آبانماه نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان با حضور اساتید دانشگاه‌، برخی نمایندگان کشور، دانشجویان، کارشناسان و مهندسان استان‌های مختلف کشور، در راستای هدف رونق و تحول بنیادین در صنعت معماری و ساخت و ساز افتتاح شد. این فستیوال که از روز گذشته آغاز شده تا روز بیست و چهارم آبان ادامه خواهد داشت و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به نمایشگاه شهر آفتاب، سالن ملل در این جشنواره حضور پیدا کنند.

مراسم افتتاحیه

در مراسم افتتاحیه این فستیوال مهندس سید مراد، رییس انجمن صنفی طراحی و معماری ساختمان شهر تهران، از اهداف برگزاری و مزیت‌هایی که این فستیوال‌ها و نمایشگاه‌ها می‌توانند برای صنعت ساخت و ساز و معماری داشته باشند سخن گفت.

مهندس سید مراد

مهرداد زواره محمدی، مدیر گالری معماران جوان در ادامه اذعان داشت که، با اجرای این برنامه‌ها و نمایشگاه‌ها می‌توان کیفیت ارزشمندی را به فعالین حوزه صنعت ساختمان انتقال داد. وی افزود که در واقع استراژی اصلی این برنامه ارتقای کیفیت است. این کیفیت در حقیقت به معنای ارتقای کیفیت کالاهای‌ سرمایه‌ایست که بازیگران و فعالین حوزه صنعت ساختمان و معماری در کار خود بکار می‌برند. وی همچنین در ادامه گفت که یکی دیگر از اهداف مهم این برنامه شکوفا شدن استعداد‌ قشر جوان جامعه است. چرا که یک فقر جدی در این حوزه وجود دارد که با برگزاری این برنامه‌ها می‌توان بستری را فراهم کرد تا قشر جوان بتواند خودش را معرفی کند. گالری معماران جوان نیز در راستای همین هدف در این برنامه تشکیل شده و از نقاط قوت این فستیوال می‌باشد.

مهرداد زواره محمدی، مدیر گالری معماران

آقای خلیل آبادی عضور شورای شهر تهران در مراسم افتتاحیه اذعان داشت که، شهر با اندیشه‌های خلاقانه‌ مهندسین و معماران ساخته می‌شود. وی همچنین به عنوان مسئول کمیته میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شورای شهر از جامعه معماران خواست تا هر سازه‌ای که می‌سازند، به شکلی ساخته شود که در آینده جزو میراث فرهنگی کشور شود.

خلیل آبادی عضور شورای شهر

بنیان‌گذار دانشگاه پارس، استاد نمونه دانشگاه تهران آقای پروفسور گلاب‌چی نیز در خصوص برگزاری این فستیوال گفت، این هدف که معماران بخصوص معماران جوان را با کارفرمایان آشنا کنیم از ضرورت‌ها و شاید یکی از چالش‌های مهم در نظام آموزشی کشور است.

پروفسور گلاب‌چی

در ادامه افتتاحیه مراسم، اساتید برجسته دیگری از نقش مهم این فستیوال و تاثیری که می‌تواند در حوزه صنعت ساختمان و معماری بگذارد سخن گفتند و همگی اذعان داشتند که برگزاری چنین برنامه‌هایی می‌تواند کیفیت را در بخش ساختمان و معماری بالا ببرد.

مجموعه خانه دات کام، حامی رسانه‌ای نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان، در این جشنواره حضور دارد.

مجموعه خانه دات کام

مجموعه خانه دات کام

در این بخش، سازه‌هایی که توسط معماران جوان ساخته شده است معرفی می‌شود.

نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

 نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

 نخستین فستیوال ملی معماران و کارفرمایان

تنظیم کننده: پ.ز

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید