Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ارزش آلومینیوم با طلا برابری می‌کند

رئیس اتحادیه آلومینیوم از برابری ارزش این فلز با طلا خبر داد و اظهار کرد:هم اکنون ۴۰۰ هزار تن شمش و بیلت آلومینیوم در کشور تولید می شود.

ارزش آلومینیوم با طلا برابری می‌کند

حبیب الله فاضلی با اشاره به بازگشت ۸۰ درصدی سرمایه گذاری انجام شده از بازیافت ضایعات آلومینیوم افزود : هم اکنون ۴۰۰ هزار تن شمش و بیلت آلومینیوم در کشور تولید می شود که این رقم در کشورهای همسایه به یک و نیم میلیون تن رسیده است .

به گزارش خانه دات کام به نقل از اقتصاد آنلاین ، وی پیشرفت کشور را در تولید آلومینیوم نسبت به دیگر کشورها نامناسب دانست و تصریح کرد : بر اساس برنامه ریزی های انجام شد ه در ایمیدرو در ۴ تا ۵ سال آینده ظرفیت تولید شمش و بیلت آلومینیوم کشور به ۱/۵ میلیون تن خواهد رسید .

رئیس اتحادیه صنایع آلومینیوم ایران با اشاره به فعالیت ۵۰ تا ۱۰۰ کارخانه تولید پروفیل آلومینیوم در کشور ادامه داد : ۲۰ درصد این کارخانه ها با علم روز دنیا فعالیت می کند .

فاضلی رفع تحریم ها و شروع صادرات را در این بخش سبب رونق آن اعلام کرد و افزود : پیش از شروع تحریم ها واردات مواد اولیه با کیفیت بالا از آلمان ، محصولات ایرانی به اروپا صادر می شد که این روند به دلیل تحریم و افت کیفیت مواد اولیه تولید داخل، این بازار را از بین برد .

وی آلومینیوم را فلزی نابود نشدنی دانست و گفت : این فلز هرگز پوسیده نمی شود ، دارای وزن پایین و رنگ پذیری بسیار مناسب است که این ویژگی ها سرمایه گذاری در این بخش را بسیار مطمئن کرده است .

فاضلی با اشاره به اینکه ‌آلومینیوم صد درصد عایق سرما ، گرما و صدا است تصریح کرد : ایتالیا به زودی ۴ میلیارد یورویی در ایران در این بخش سرمایه گذاری خواهد کرد .

 

ارسال نظر