Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

حرکت شتابنده جهانی به سمت تولید عایق های رطوبتی تک لا موسوم به TPO

در 15 سال اخیر، حرکت سریعی در بازار تولید جهانی عایق های رطوبتی از سمت عایق های دو و چند لایه به سمت عایق های تک لایه ترموپلاستیکِ پلی اُلِفین موسوم به TPO در جریان است.

حرکت شتابنده جهانی به سمت تولید عایق های رطوبتی تک لا موسوم به TPO

در طول 40 سال گذشته مبنای تولید جهانی عایق های ایزوگام بر اساس تولید رول های چند لایه بود. اما در مدت زمان بسیار کوتاهی سیستم جدیدی در این بازار در حال جایگزین شدن سیستم کلاسیک قبلی است بطوریکه تنها در ایالات متحده آمریکا 30% این بازار را در اختیار خود گرفته است! و با سرعت در مرکز توجه رشد و توسعه بین المللی قرار گرفته است.

اما چرا؟! : TPO ها در هر شرایط آب و هوایی قابل اجرا و نصبند. مزایای محیط زیستی، امنیتی و تکنیکی TPO در حال تبدیل آن به غول جدید بازار جهانی ایزوگام است.

نصب و اجرای ایزوگام های دو و چند لایه تا امروز مستلزم به کار گیری مشعل گاز روی سطوح نصب بود. امری خطرناک و نامطلوب. همچنین این سیستم ها وزن اضافه زیادی را بر فونداسیون و سقف ها وارد می کردند.

اما TPO ها رول های سبک و بی نیاز به مشعل گاز برای نصب هستند که از ترکیب پروپیلن و اتیلن ساخته شده اند. نصب ساده و امنی دارند، ضد اشتعالند، ضررهای زیست محیطی نداشته و برای سلامتی خطری محسوب نمی شوند.

برای نصبشان از هوای گرم به جای مشعل گاز استفاده می شود و عمر مفید آنها بسیار بیشتر از ایزوگام های کلاسیک رایج است.
TPO ها به شدت شکل و ترکیب خود را با گذشت زمان و تحت هر شرایط آب و هوایی و اقلیمی حفظ می کنند. دارای کربن بسیار کمتری هستند و قابل بازیافت در محیط زیست می باشند!

هر متر مربع ایزوگام دو لایه رایج، دارای آسیب گرمایشی به کره زمین معادل با 82 کیلوگرم دی اکسید کربن می باشد؛ این رقم برای TPO سفید رنگ معادل 30 کیلوگرم گاز CO2  است.
TPO به شدت در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید مقاوم است و به لایه اوزون زمین نیز صدمه ای نمی زند (بواسطه نوع ترکیباتش). دچار چروک و تغییر هندسی نمی شود حتی با گذشت سال ها.

 

 

 

 

 

ارسال نظر