Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

70 درصد از ظرفیت صنعت لوله و پروفیل کشور خالی است

دبیر سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از خالی بودن 70 درصدی ظرفیت واحدهای صنعت لوله و پروفیل فولادی در کشور خبر داد.

70 درصد از ظرفیت صنعت لوله و پروفیل کشور خالی است

به گزارش خانه دات کام، امیرحسین کاوه در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود : در حال حاضر ظرفیت اسمی سالانه 120 کارخانه عضو سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی کشور 18.5 میلیون تن است.

وی اظهار داشت : متاسفانه 70 درصد این ظرفیت به دلیل رکود حاکم بر اقتصاد کشور و نبود مواد اولیه مورد نیاز خالی و از گردونه تولید خارج شده است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از وجود 200 واحد تولید لوله و پروفیل فولادی در کشور خبرداد و گفت: از این تعداد 120 کارخانه عضو سندیکا هستند که مواد اولیه مورد نیاز این واحدها ورق‌های فولادی است.

وی افزود : میزان مصرف واحدهای عضو سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل کشور به ورق‌های فولادی 2 میلیمتری در سال جاری دو میلیون تن است.

جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: این وزارتخانه در تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولید لوله و پروفیل هیچ گونه مشکلی ندارد مشروط به اینکه سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل آمار میزان تولید پنج سال گذشته تمامی واحدهای تحت پوشش خود را بصورت جداگانه، شفاف و دقیق در اختیار این وزارتخانه قرار دهد.

وی افزود: تمامی سندیکاها و اتحادیه‌ها بجزء سندیکای لوله و پروفیل آمارهای مربوطه خود را به طور مرتب به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه می‌دهند.

جعفر سرقینی تصریح کرد: این سندیکا هیچ وقت آمار تولید خود را به صورت شفاف و دقیق به وزارتخانه ارائه نمی‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حمایت از تولید داخلی اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: در حال حاضر مجموع ظرفیت اسمی فولاد کشور 25 میلیون تن است.

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه سال گذشته 17 میلیون تن فولاد در کشور تولید شد و این رقم امسال به مرز 19 تا 20 میلیون تن خواهد رسید، افزود: از این میزان تولید 50 درصد ورق‌های فولادی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فولاد نقشی زیر بنایی در توسعه و صنعتی شدن کشورها دارد ، اظهار داشت: با افزایش تعرفه در بخش فولاد و کاهش واردات فولاد می‌توان حرکت چرخ صنعت کشور را شتاب بخشید.

سرقینی با بیان اینکه صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادردر توسعه اقتصادی و پویایی هر کشور نقش مؤثر ایفا می‌کند ، افزود : فولاد نقش کلیدی در چارچوب اقتصاد ملی به عنوان ستون فقرات و پایه تمامی فعالیت‌های صنعتی دارد.

وی اظهارداشت: صنعت فولاد به دلیل تأثیر زیادی که بر روی توسعه صنعتی کشوردارد صنعت مادر است و به همین دلیل مهمترین و استراتژیک ترین کالای صنعتی در جهان محسوب می‌شود به طوری که میزان تولید و مصرف این کالا نشان دهنده پیشرفت کشورهاست.

معاون وزیر صنعت یادآور شد : صنعت فولاد یکی از پایه‌های مهم توسعه و پیشرفت کشور است و مصرف سرانه فولاد به عنوان شاخص ارزیابی صنعتی بودن یک کشور محسوب می‌شود.

 

 

ارسال نظر