Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

امسال ۷ تن فولاد صادر می‌شود

دبیر انجمن فولاد عنوان کرد:سال گذشته 4.5 میلیون تن فولاد از ایران صادرات شد و امسال پیش‌بینی می‌شود این میزان به بیش از هفت میلیون تن برسد.

امسال ۷ تن فولاد صادر می‌شود

صنعت فولاد ایران در حال حاضر ظرفیت چه میزان صادرات دارد و از نگاه فعالان این بخش تا پایان امسال ایران چه میزان از فولاد خود را صادر خواهد کرد؟
دبیر انجمن فولاد با بیان اینکه امسال شش میلیون تن برای صادرات فولاد در کشور برنامه ریزی شده است، گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته هم اکنون قابلیت صادرات این محصول افزون بر 7 میلیون تن است.
سید رسول خلیفه سلطانی در مصاحبه‌ای با رادیواقتصاد با ضرورت توسعه صادرات فولاد مبتنی بر مشوق‌های صادراتی در کشور تاکید کرد و افزود: صنعت فولاد ایران در درازمدت قدرت رقابت با چین را دارد اما در کوتاه مدت باید مورد حمایت واقع شود. به گزارش خانه دات کام، وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر بازار جهانی فولاد در رکود بسر می‌برد و در این میان همه کشورها به دنبال کسب سهم بازار هستند.
دبیر انجمن فولاد با بیان اینکه رکود در اقتصاد ایران هم سایه افکنده است، گفت: در شرایط رکودی حجم تولید مازاد باید صادر شود بنابراین سیاست‌های تشویقی دولت برای صادرات می‌تواند خیلی موثر باشد. مشوق‌های صادراتی فولاد می‌تواند مشوق‌های مستقیم (سوبسید) و هم معافیت‌ها (عوارض و مالیات) باشد.
وی افزود: سال گذشته 4.5 میلیون تن فولاد از ایران صادرات شد و امسال پیش بینی می‌شود این میزان به بیش از 7 میلیون تن برسد.
خلیفه سلطانی در ادامه از پیش بینی 14 میلیون تنی صادرات فولاد طی برنامه ششم توسعه در کشور خبرداد و افزود: ایران برای تولید فولاد ظرفیت‌های خوبی از حیث ذخایره نسبی سنگ آهن، گاز طبیعی و غیره برخوردار است. گاز در صنعت فولاد هم به عنوان خوراک و هم به عنوان انرژی کاربرد دارد.
وی تصریح کرد: چین برخلاف ایران برای تولید فولاد از زغال سنگ استفاده می‌کند و استفاده از زغال سنگ در تولید فولاد مشکلات خاص خود را دارد بنابراین برخورداری ایران از گاز طبیعی به جهت تولید فولاد برای کشور یک مزیت بی بدیل است.
دبیر انجمن فولاد بیان کرد: بالا بودن هزینه تولید یکی از مشکلات جدی صنعت فولاد کشور است موضوعی که می‌تواند محصولات فولادسازان را برای عرضه در بازارهای جهانی در معرض خطر قرار دهد بنابراین می‌طلبد برای کاهش و بهینه هزینه‌های تولید در بخش صنعت فولاد کشور به مولفه‌های مدیریتی، نیروی انسانی، فنی و تکنولوژی توجهی ویژه شود.

 

ارسال نظر