Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

400 هزار تن آسفالت در طرح های عمرانی کلانشهر اراک اجرا شد

شهردار کلانشهر اراک گفت: شهرداری اراک حدود 400 هزار تن آسفالت در نقاط مختلف این کلانشهر اجرا شد.

400 هزار تن آسفالت در طرح های عمرانی کلانشهر اراک اجرا شد

محمد ابراهیم عباسی عصر دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: تناژ آسفالت اجرا شده در این کلانشهر در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 343 درصد افزایش داشته است.
وی بیان کرد: کلانشهر اراک در سه سال گذشته در بحث تهیه و توزیع آسفالت 310 میلیارد ریال نیز صرفه جویی اقتصادی داشته است.
شهردار اراک ادامه داد: تولید شن بادامی تا تیرماه امسال به 17 هزار و 365 تن و تولید مصالح کوهی در 33 ماه اخیر با 68 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه قبل، به 457 هزار و 80 تن رسیده است.
وی اظهار کرد: در سه سال گذشته 419 هزار و 328 متر مکعب عملیات خاکبرداری و 672 هزار و 736 متر مکعب عملیات تسطیح در کلانشهر اراک صورت گرفته است.
شهردار اراک در بخش دیگری از سخنانش در خصوص طرح نظافت عمومی شهر با شعار شهر پاک، مهر پاک گفت: در قالب این طرح با بهره گیری از توان شهرداری و تشکل های مردمی از هفتم تا نهم مهرماه جاری، نظافت عمومی شهر اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: بر اساس طرح شهر پاک، مهر پاک هر منطقه شهر، به سه بلوک تقسیم شده و هر روز یک بلوک از زباله پاکسازی می شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: ارتقای سلامت مردم و کاهش آلودگی هوای اراک از برنامه های اولویت دار شورای اسلامی در دوره چهارم است و تاکنون گام های بلندی در این راستا برداشته شده است.
اسماعیل تاج آباد افزود: صنعتی شدن جوامع و زندگی ماشینی، مشکلات محیطی و تغذیه های ناسالم روز به روز در حال افزایش است و امروز در کلانشهر اراک بیش از 6500 بیمار سرطانی وجود دارد.
وی اظهار کرد: وجود این تعداد بیمار سرطانی نگران کننده است و یکی از عوامل موثر در افزایش این بیماری، بحث آلودگی هوای اراک است که نیاز به توجه و دلسوزی ویژه مسئولان دارد.
تاج آباد در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، شهرداری باید اهتمام ویژه ای در خصوص ساماندهی اصولی عمران شهری و معابر به کار گیرد.
وی گفت: وجود سگ های ولگرد و افزایش تکدی گری در کلانشهر اراک نارضایتی مردم را فراهم کرده است که شهرداری باید در این راستا توان ویژه ای به کار گیرد.
در نشست شورای اسلامی کلانشهر اراک تحقیق و تفحص از باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری، تقویم ارایه متمم بودجه، اصلاحیه، تفریغ و گزارش حسابرسی شهرداری و سازمان های تابعه مصوب شد.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و این شهر بیش از 600 هزار نفر جمعیت دارد.

 

ارسال نظر