Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

ایران جای ترکیه را در ترکمنستان می‌گیرد

سومین نمایشگاه ایران پروژه در صنعت ساختمان از ۲۸ تا ۳۰ مردادماه سال جاری در عشق‌آباد برگزار می‌شود...

ایران جای ترکیه را در ترکمنستان می‌گیرد

سومین نمایشگاه ایران پروژه در صنعت ساختمان شامل تجهیزات صنعت نفت و گاز، سازه‌های مهندسی، توسعه شهری و ساخت و سازها، خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های راه‌سازی، پل‌سازی، آسفالت، انتقال لوله‌های نفت و گاز، محصولات صنعتی، پتروشیمی، مصالح ساختمانی، سیمان، آجر، گچ، رنگ و رزین، سنگ، شیشه، درب و پنجره، انواع لوله، بالارها و سیستم‌های آبیاری و کشاورزی، ماشین‌آلات ساختمانی، برق و... از ۲۸ تا ۳۰ مردادماه سال جاری در عشق‌آباد برگزار می‌شود.

ایران در حوزه‌هایی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و ساختمان، صنعت برق و آب، صنایع غذایی، بانکداری، صنعت کشاورزی، تجهیزات پزشکی، صنایع خودروسازی، حمل و نقل ریلی، گردشگری، توریسم درمانی و صنعت بیمه از تجربه کافی برخوردار است و می‌تواند سایر رقبا همچون ترکیه را کنار زند، این در حالی است که هدف ایران، توسعه و افزايش حجم صادرات غیرنفتی با دنیا است و برای برقراری امكان مراودات و مبادلات تجاری بین تجار و بازرگانان ایران و ترکمنستان تلاش می‌شود و راهکارهایی در نظر گرفته شده است.

با هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار است با استفاده از تهاتر بخشی از واردات گاز از کشور ترکمنستان و ارسال کالا و خدمات از سوی جمهوری اسلامی ایران، حجم تجارت دو کشور افزایش یابد، ضمن اینکه در مذاکرات و توافقات به عمل آمده میان روسای جمهوری دو کشور ۱۷ سند همکاری‌ در زمینه‌های مختلف بین تهران ـ عشق آّباد به امضا رسید و دو کشور مصمم هستند حجم مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی خود را تا ۱۰ سال آینده به ۶۰ میلیارد دلار برساند.

پروژه ۳ میلیارد دلاری شامل ۳ پروژه احداث پل خودرو سرخس بر روی رودخانه تجن، طرح جاده سرخس ـ تجن و نیز طرح ساخت اتوبان عشق‌‌آباد ـ ترکمن‌‌آباد که از سوی دولت ترکمنستان به شرکت­‌های ایرانی واگذار شد، زمینه حضور قوی ایران در این همسایه شمالی را فراهم کرده است. ضمن اینکه رئیس جمهوری ترکمنستان به تازگی طی دستوری به وزرای خود، خواهان واگذاری امور جاری کشور به جوانان و متخصصان ترکمن شده که این امر حضور رقبای ایران در بازار ترکمنستان را کمتر از گذشته کرده و فرصت مناسبی را پیش روی تجار کشورمان قرار داده است.

کشور ۵ میلیونی نفری ترکمنستان با یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون دلار واردات از ایران طی سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵، رتبه اول واردات از ایران را در میان کشورهای عضو سی. آی. اس به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر