Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

شهرک صنعتی مشترک ایران و چین

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست مشترک با هیاتی که ازکشور چین به ایران سفر کرده بودند، اظهارداشت: شهرک صنعتی قطعات خودرو در منطقه ویژه اقتصادی بم به صورت مشترک بین ایران و چین احداث خواهد شد.

شهرک صنعتی مشترک ایران و چین

غلامرضا سلیمانی در این نشست مشترک  به روابط سیاسی – اقتصادی بین دو کشور در زمان تحریم ها اشاره ‌کرد‌ و‌ گفت: احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و چین در دیدار وزاری دو کشور مطرح شد و تفاهم نامه ای نیز در این خصوص بین وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر بازرگانی جمهوری خلق چین به امضا رسید.

 

وی ادامه داد: 7شهرک صنعتی برای بازدید هیات چینی معرفی شد و در نهایت ایجاد شهرک صنعتی  قطعات خودرو در منطقه ویژه اقتصادی بم مورد توافق قرار گرفت.

 

سلیمانی تاکید کرد: اجرای فاز عملیاتی این شهرک در انتظار اعلام سیاست های حمایتی دولت چین از شرکتها است.

 

وی با اشاره به درخواست سرمایه‌گذاران چینی برای سرمایه گذاری در شهرکهای پتروشیمی، فولاد و مصالح ساختمانی اظهار داشت: پیرو تفاهمنامه قبلی امکان سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی تخصصی به صورت مشترک با طرف‌های ایرانی وجود دارد ضمن آنکه شهرکهای صنعتی معرفی شده از سوی ایران دارای زیر ساخت آماده و زمین های تملک شده هستند.

 

مدیرکل سرمایه گذاری وزارت بازرگانی چین نیز در این نشست بر افزایش همکاری اقتصادی بین دو کشور در زمینه احداث پروژه های عمرانی، شهرک صنعتی و ... تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد: شهرک صنعتی مشترک ایران و چین  با پیگیری های مستمر هر دو کشور عملیاتی شود.

 

گفتنی است در این نشست ضمن تشریح ماموریت های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مزیت های سرمایه‌گذاری در شهرکهای صنعتی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

پیک خانه

دانلود کنید

نظرسنجی

نظر شما درباره خانه دات کام


نمایش نتایج نظرسنجی ها