Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

واحدهای افتتاح شده مسکن مهر به ۱.۷ میلیون رسید

قائم‌مقام وزیر مسکن و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: روند اجرایی و بهره‌برداری پروژه‌های مسکن مهر در شهرک مهرگان نسبت به سایر پروژه‌ها مناسب است و می‌توان گفت این پروژه‌ از مهم‌ترین پروژه‌های مسکن مهر در کل کشور محسوب می‌شود.

واحدهای افتتاح شده مسکن مهر به ۱.۷ میلیون رسید

به گزارش خانه دات کام ، اصغر مهرآبادی ‌قائم‌مقام وزیر مسکن و شهرسازی اظهار کرد: از فضای ساخت‌وساز در شهرک مهرگان راضی هستیم چراکه تمامی خدمات موردنیاز مردم مانند مسجد، مدرسه، امکانت رفاهی و تفریحی در نظر گرفته‌شده است و می‌توان از این شهرک با عنوان محله محور یادکرد.

وی افزود: در کل کشور از مجموع ۲میلیون و ۲۱۵هزار واحد، ۱میلیون و ۹۱۵هزار واحد به اتمام رسیده  و امروز با افتتاح ۵هزار و ۶ واحد در استان قزوین، تعداد ۱میلیون و ۷۲۵هزار واحد در کل کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه افتتاح پروژه‌های هفته دولت تا پایان شهریورماه ادامه خواهد داشت گفت: در پایان ماه عدد افتتاح پروژه‌های مسکن مهر از ۱میلیون و ۸۰۰هزار واحد عبور خواهد کرد.

‌قائم‌مقام وزیر مسکن و شهرسازی در طرح مسکن خاطرنشان کرد: بر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در صورت تأمین خدمات زیربنایی مانند آب و برق و گاز و حمایت وزارت نیرو تا پایان سال ۲۵۰هزار واحد افتتاح خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: دولت مصوبات خوبی را برای کمک به تأمین اعتبار خدمات زیربنایی گذرانده است که امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این مصوبه را تبدیل به پول کند.

وی تصریح کرد: با گزارش‌های میدانی و اطلاعات به‌دست‌آمده، آورده‌ی مردم در مناطق مختلف متفاوت است اما می‌توان گفت به‌طور میانگین در سطح کشور آورده‌ افراد برای مسکن مهر ۱۹میلیون تومان است.

وی اعلام کرد: تأمین اعتبار ساخت‌وساز و آماده‌سازی مسکن مهر از طریق آورده‌ مردم، تسهیلات بانکی و بخشی نیز از محل فروش اراضی دولت و یارانه‌ها خواهد بود.

‌قائم‌مقام وزیر مسکن و شهرسازی در طرح مسکن گفت: سیاست کلی وزارت راه و شهرسازی این است که قبل از افتتاح واحدهایی را تحویل دهند تا اگر نقصی وجود دارد پیش از زمان افتتاح مردم مطرح کنند و  افتتاح‌ها به‌صورت سوری شکل نگیرد.

وی اضافه کرد: تاکنون نیز این سیاست‌گذاری نتیجه‌ خوبی را در پی داشته چراکه ما در زمان افتتاح  توانستیم از بسیاری از مشکلات مردم آگاه شویم.

مهرآبادی تأکید کرد: از مجموع ۲میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر که با بانک‌های عامل قرارداد مشارکت مدنی دارند، ۱ میلیون و ۹۱۶هزار واحد تکمیل شده و ۱ میلیون و۷۲۵هزار واحد هم به بهره‌برداری رسیده است.

وی اعلام کرد: یکی دیگر از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی این است که هیچ واحدی بدون داشتن خدمات زیربنایی تحویل داده نشود و به‌تمامی استان‌ها این بخش‌نامه‌ها را اعلام کرده‌ایم.

‌قائم‌مقام وزیر مسکن و شهرسازی در طرح مسکن در پایان گفت: در این دولت تا به امروز ۷۱۵ هزار واحد افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده و ۱میلیون و ۱۰هزار واحد نیز در دولت افتتاح‌شده بود که درمجموع ۱میلیون و ۲۵ هزار واحد مسکن مهر در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

 

ارسال نظر