Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

پنجره بادی(PowerWindows) برای تولید برق خورشیدی

پژوهشگر ایرانی دانشگاه ولونگونگ در استرالیا ایده جدیدی برای تولید برق از انرژی خورشیدی ارائه کرده است.
در مفهوم "پنجره های بادی" PowerWINDows پروفسور "فرزاد صفایی" یک توربین بادی طراحی شده تا کمترین تاثیر را بر محیط اطراف بگذارد.

پنجره بادی(PowerWindows) برای تولید برق خورشیدی

صفایی که مدیر موسسه تحقیقات فناوری و ارتباطی دانشگاه ولونگونگ است، چهار سال اخیر را صرف طراحی این پنجره های انرژی ، کرده است تا شیوه ای نوینی برای کسب و مهار انرژی باد بیابد که البته کمترین مشکل و مزاحمت را برای محیط اطراف داشته باشد.

در یک نظر، این طراحی با پنجره های استاندارد خیلی تفاوت ندارد به جز آنکه الگوی شبکه از پانل هایی ساخته شده که در هنگام وزش باد و نسیم می چرخند.
به جای داشتن مجموعه ای از پره های بزرگ که در جهت وزش باد بچرخند، این توربین بادی جدید از پره های کوچکی ساخته شده که در مسیر باد به آرامی می گردند.

به گفته صفایی این روش تلاطم هوایی کمتری ایجاد می کند، فشار بر روی ساختار های اطراف را کاهش داده و صدای کمتری تولید می کند. جدا از کاهش هزینه های حفظ و نگهداری، از نظر تئوری، این طراحی را می توان تقریبا در همه جا بدون داشتن تاثیرات منفی زیادی بر محیط اطراف نصب کرد.

مزیت دیگر این پنجره های بادی این است که می توان در صورت نیاز به تولید برق بیشتر، پانل های بیشتری را به آن متصل کرد تا انرژی بیشتری را مهار کند . این درحالی است که در توربین های معمولی و رایج برای کسب انرژی بیشتر از باد، باید یک توربین جدید به طور کامل نصب شود.

بر اساس این ایده نوین، می توان پانل ها را به آسانی نصب کرد و امکان افزودن پانل های جدید در بالا و کنار ساختار اصلی نیز وجود دارد.

 

ارسال نظر