Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

سه دهم درصد آسانسورهای فعال در سازمانها و دستگاه ها استاندارد هستند

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طی بازرسی انجام شده از آسانسور های سازمان های دولتی، وزارتخانه ها و ساختمان های عمومی مانند شهرداری ها و بیمارستان ها تنها سه دهم درصد آنها استاندارد هستند.

سه دهم درصد آسانسورهای فعال در سازمانها و دستگاه ها استاندارد هستند

به گزارش خانه دات کام ، وحید مرندی مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال گذشته آسانسورهای بیش از 2 هزار سازمان دولتی، وزارتخانه ها و ساختمان های عمومی به صورت تصادفی توسط کارشناسان مورد بازید قرار گرفت که 99.7 درصد آنها غیر استاندارد بود.
وی اظهار کرد: غیر استاندارد به ایرادهای جزئی، عمده و بحرانی اطلاق می شود.
مرندی مقدم افزود: آسانسورها باید بر اساس مولفه های اعلام شده نصب و مورد استفاده قرار گیرد و بی توجهی به این موضوع مشکل آفرین است.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس نامه ای برای وزارتخانه ها و سازمان ها در ارتباط با وضعیت نابسامان آسانسورهای غیر استاندارد ارسال و اخطاریه های لازم نیز داده شده است.
وی ابراز کرد: به اداره های کل استاندارد نیز تاکید شده است که بر آسانسور سازمان ها و ساختمان های عمومی نظارت و کنترل داشته باشند و در صورت مشاهده آسانسورهای غیر استاندارد نسبت به پلمپ آن اقدام کنند.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: در ارتباط با بررسی وضعیت استاندارد آسانسور منازل و مجتمع ها مشکلاتی وجود دارد که باید حکم داشته باشیم.
وی بیان کرد: بر این اساس برای رفع این موضوع پیشنهادهایی به دولت ارائه شده است که درصورت تایید، این واحدها نیز ملزم به رعایت استاندارد آسانسور می شوند.
مرندی مقدم خاطرنشان کرد: آسانسورهایی که قبل از سال 84 نصب شده اند بدون نظارت این سازمان بوده است و پس از این سال نظارت های جدی در این بخش انجام می شود.

 

ارسال نظر