Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

بلندترین ساختمان چوبی جهان ، 18 طبقه

بلندترین ساختمان چوبی جهان برای استفاده به منظور خوابگاه دانشجویی ، چهار ماه پیش از موعد تکمیل خواهد شد.

بلندترین ساختمان چوبی جهان ، 18 طبقه

پس از ارسال اجزاء پیش ساخته به محل ساختمان، برپا کردن این سازه کمتر از هفتاد روز به طول انجامید. اکنون بیشتر تمرکز بر ریزه کاری ها و ساخت و سازهای داخلی آن است که پیش بینی می شود اوایل ماه مارس سال آینده، چهار ماه پیش از موعد اعلام شده آماده بهره برداری شود. این اقامتگاه قرار است در ماه سپتامبر سال 2017 بیش از 400 دانشجو را در خود جای دهد.
جیم کار، وزیر منابع طبیعی کانادا می گوید: «این ساختمان برجسته، در نوع خودش اولین در نمونه در جهان است و مثال روشن دیگری از نبوغ و خلاقیت مهندسان کانادایی و توان صنعت چوب کانادا در یافتن فرصت های جدید برای حضور در عرصه های فناوری و خلاقیت است. این پروژه فرصت های بیشماری برای صنعت چوب و همچنین صنعت ساخت و ساز این کشور است.»

 


ساختمان بروک کامنز ، نخستین ساختمان بلندتر از 14 طبقه جهان است که در سازه آن به طور ترکیبی از چوب، فولاد و بتن استفاده شده است. این ساختمان یک پایه ی بتنی و دو هسته ی بتنی دارد با هفده طبقه ساخته شده از چوب که با ستون های چوبی مهار شده اند. هفتاد درصد روکش فلزی نمای آن را هم الیاف چوبی تشکیل داده اند.
بنا به تخمین ها، هزینه ی ساخت این پروژه چیزی حدود 51.5 میلیون دلار برآورد شده است که 47.07 میلیون دلار آن از سوی دانشگاه UBC تأمین شده است. از آنجایی که این ساختمان عرضه گر ویژگی های نوآورانه و خلاقانه و همچنین نخستین نمونه از نوع خودش است، سایر هزینه های آن از سوی بنیادهای مختلف علمی کانادا که از چنین پروژه هایی حمایت می کنند پرداخت خواهد شد.
چوب ماده ای با ماندگاری و سازگاری بالاست که جذب دی اکسید کربن بالایی دارد. با استفاده از چوب در کارهای ساختمانی، دی اکسید کربن تولیدی نسبت به استفاده از مواد دیگر تا حد 2500 تن کاهش می یابد. این مقدار به این می ماند که سالانه پانصد خودرو کمتر در یک جاده تردد کنند. مجموعه ی این خواص می تواند توجیه خوبی برای رشد روزافزون ساختمان های چوبی در کشورهای دیگر از جمله آمریکا، چین و ژاپن هم باشد.

 

ارسال نظر