Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آمار ۱۰ روزه سرشماری نفوس و مسکن ۹۵

مرکز آمار ایران از تحقق پیش‌بینی‌های کارشناسی در مورد میزان انجام سرشماری اینترنتی در کشور طی ۱۰ روز اول شروع سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ خبر داد.

آمار ۱۰ روزه سرشماری نفوس و مسکن ۹۵

طبق اعلام رئیس مرکز آمار ایران تاکنون یک میلیون و ٣٧٢ هزار خانوار معادل چهار میلیون و 600 هزار نفر که حدود 4/ 5 درصد کل خانوارهای کشور را شامل می‌شود، در سرشماری الکترونیکی شرکت کرده‌اند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، مشارکت خانوارهای ایرانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 95 در 10 روز اول سرشماری، نشان‌دهنده تحقق ٣٣ درصدی شرکت افراد جامعه در سرشماری الکترونیکی نسبت به پیش‌بینی‌ها با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در ایران است.
 
این در حالی است که قبل از شروع عملیات سرشماری اینترنتی در کشور، مسوولان مرکز آمار از احتمال مشارکت 30 تا 40 درصدی خانوارهای ایرانی در سرشماری اینترنتی با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در میان خانوارها خبر داده بودند. رئیس مرکز آمار ایران دیروز در نشست خبری خود در این‌باره اعلام کرد: در ١٠ روز گذشته معادل یک میلیون و ٣٧٢ هزار خانوار برابر با ٥ میلیون و ٦٠٠ هزار نفر در سرشماری الکترونیکی شرکت کرده‌اند در برخی از استان‌ها مشارکت مردم 100درصد بیشتر از آنچه قبل از شروع سرشماری اینترنتی برآورده می‌شد، است.

امید علی پارسا همچنین بیان کرد: تحقق این میزان رضایت‌بخش نیست، ولی با توجه به فرهنگ انجام کار در دقیقه ٩٠ در ایران، انتظار داریم که در روزهای آتی روند شرکت مردم در سرشماری شتاب بگیرد. رئیس مرکز آمار درباره استان‌هایی که همکاری آنها در عملیات سرشماری اینترنتی مطلوب و در حد عالی بوده و بیش از میزان پیش‌بینی در سرشماری شرکت کرده‌اند توضیح داد: مشارکت خانوارها در استان‌های سمنان و بوشهر در سرشماری اینترنتی بیش از میزان پیش‌بینی شده بود و استان‌هایی که همکاری آنها قابل قبول بود، شامل استان خراسان جنوبی، یزد، کردستان و آذربایجان شرقی بوده است.
 
همچنین برخی استان‌ها نیز کمترین میزان مشارکت را دارند و زیر ٢٨ درصد از هدف استان خود در ۱۰ روز گذشته موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی شده اند؛ این استان‌ها شامل لرستان، همدان، کهکیلویه، اردبیل، خوزستان و گلستان است.

او وضعیت استان تهران را در عملیات سرشماری اینترنتی مناسب ندانست و بیان کرد: مشارکت تهرانی‌ها در سرشماری اینترنتی 5/ 28 درصد بوده است که البته با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در پایتخت این میزان قابل توجه نیست و امیدواریم طی روزهای آتی این روند تغییر کند. پارسا همچنین بیان کرد: البته آمار مشارکت مردم طی دو روز گذشته نسبت به قبل افزایش یافته است.
 
به‌عنوان مثال در روز دوشنبه نسبت به روزهای قبل ١٥ درصد افزایش مشارکت داشته‌ایم و دیروز تا ساعت ١٠ صبح نسبت به روز دوشنبه میزان مشارکت در سرشماری اینترنتی ٥٠ درصد افزایش یافته که این روند امیدبخش است. وی توضیح داد: به‌طور متوسط آمار مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی روزانه ١٤ هزار و ٨٨٠ نفر در ساعت بوده و دیروز این میزان به ساعتی ٢٢ هزار و ٦٨٠ نفر رسیده است.

 

ارسال نظر