Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

سیمان انعطاف پذیر به مرحله آزمایش درآمد

دانشگاه فنآوری نانیانگ (NTU سنگاپور ) نوع جدیدی از سیمان انعطاف پذیر را ساخته است که از سیمان معمولی مستحکم تر است و دارای دوام بیشتری نیز هست.

سیمان انعطاف پذیر به مرحله آزمایش درآمد

این سیمان که کانفلکس پیو ConFelxPave  نامیده شده، می تواند برای سرعت کار داخل اسلب های باریک پیش ساخته ریخته شود و در کمترین زمان برای کارهای جاده ای یا آسفالتی به کار رود. سیمان معمولی از سیمان، آب، شن و ماسه ساخته شده است که انعطاف پذیری ای ندارد و در نتیجه شکننده است و به راحتی ترک می خورد. اما کانفِلکسی پِیو، طوری طراحی شده که انواع مخصوصی از مواد سخت را همراه را پلیمر میکروفایبر داشته باشد تا تحت فشار خم شود.

پرفسور دانشگاه  NTU، آقای  جیان، که یکی از عاملان تحقیق است می گوید: "ما نوع جدیدی از سیمان را بوجود آورده ایم که می تواند ضخامت و وزن اسلب های آسفالت فعلی را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد و بنابراین موجب نصب و ساخت سریع می شود. بدین ترتیب که اسلب های سیمان خارج سایت آماده می شوند و به راحتی جایگزین اسلب های قدیمی می شوند. "

 

 

ارسال نظر