Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

گسترش همکاری‌های ایران و اکوادور در حوزه‌های حمل و نقلی (بخش دوم)

وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با دکتر جوآن کلوس معاون دبیر کل سازمان ملل متحد با تاکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از برنامه‌های اسکان بشر، توجه بیشتر به وجوه اجتماعی توسعه شهری نسبت به توسعه کالبدی در ایران را از نکات مهم در سیاستگذاری کلان مسکن دانست.

گسترش همکاری‌های ایران و اکوادور در حوزه‌های حمل و نقلی (بخش دوم)

♦ بخش دوم

گسترش همکاری‌های ایران و اکوادور در حوزه‌های حمل و نقلی

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سومین کنفرانس اسکان بشر ملل متحد (هبیتات3) با وزیر حمل و نقل و امور عمرانی اکوادور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بنابرگزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سومین کنفرانس اسکان بشر ملل متحد (هبیتات 3) با بوریس کوردوبا وزیر حمل و نقل و امور عمرانی اکوادور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ظرفیت‌های زیرساخت و حمل و نقل کشور ایران در بخش‌های بنادر، راه‌آهن، جاده‌ای و موقعیت جغرافیایی ایران و قرار گرفتن آن در مسیرها و کریدورهای مواصلاتی منطقه‌ای، بین‌المللی و جایگاه و نقش ایران در امور ترانزیت پیشنهاد کرد: اکوادور ضمن مطالعه و بررسی مسیرهای مواصلاتی و با درنظر گرفتن حمل و نقل ترکیبی از طریق دریایی، ریلی، جاده‌ای از جایگاه و ظرفیت ایران برای صادرات محصولات خود به کشورهای آسیای میانه، چین و روسیه استفاده کند.

همچنین وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امکانات و زیرساخت‌های موجود در بنادر خلیج‌فارس و دریای‌عمان گفت: در صورتیکه اکوادور علاقمند باشد ایران می‌تواند در بنادر خلیج‌فارس و بندر چابهار تسهیلات و انبارهایی را جهت صادرات اکوادور به آسیای‌میانه در اختیار آن کشور قرار دهد.
همچنین آخوندی از همتای اکوادوری خود دعوت کرد تا با سفر به ایران از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایران از نزدیک دیدن کند تا فرصت بهره‌برداری و استفاده از ظرفیت‌ها در چهارچوب همکاری‌های دوجانبه فراهم شود.
در این دیدار، بوریس کوردوبا وزیر حمل و نقل و امور عمرانی اکوادور ابراز امیدواری کرد تا با بررسی‌های کارشناسانه در آینده‌ای نزدیک همکاری‌ها با ایران و استفاده از ظرفیت‌های آن گسترش یابد.
است، در این دیدار، وزیر حمل و نقل و امور عمرانی اکوادور توضیحاتی را درباره وظایف و اختیارات و همچنین ظرفیت‌های حمل و نقل آن کشور در حوزه‌های بنادر، فرودگاهی، جاده‌ای و حمل بار و مسافر ارایه کرد.

 

برای مشاهده بخش اول خبر به لینک مقابل مراجعه نمائید ← آغاز همکاری‌های مستمر ایران با سازمان ملل در حوزه مسکن و شهرسازی (بخش اول)

 

ارسال نظر