Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

استفاده بهینه نور در دکوراسیون منزل

اغلب افرادی که به مشاغل مرتبط با دکوراسیون داخلی مشغول هستند، از اهمیت نورپردازی در محیط‌های سربسته آگاهند و بخش اصلی کارشان را روی نور و روش‌های انتشار آن در محیط‌ها و اتاق‌های مختلف متمرکز می‌کنند .

استفاده بهینه نور در دکوراسیون منزل

محیط خانه جایی‌ست که مهمترین ساعات شبانه‌روز را در آن سپری می‌کنیم. وقت صرف وعده‌های غذایی و اوقات خواب، بیداری و بعدازظهرها از زمان‌هایی هستند که اغلب‌مان این ساعت‌ها را در خانه می‌گذرانیم. حس و حال ما در این ساعات تا حد زیادی تحت تاثیر محیط خانه قرار دارد. فاکتورهای بسیاری در این تاثیرگذاری سهیم هستند که نور از مهمترین آنهاست . با توجه به اینکه روند روتین زندگی ما، وابستگی نزدیکی با آغاز روز دارد، می‌توانیم با بهره بردن از برخی تکنیک‌های طراحی داخلی، از نور روز در تاثیرگذاری مثبت بر روی افراد خانه بیشترین بهره را ببریم .

 

 

در این مطلب، به نکاتی در همین رابطه اشاره شده است. هر چند که سبک و سیاق معماری ایرانی در ساخت و ساز منازل و محیط‌های کار تا حدودی با تصاویر این مطلب متفاوت است، اما رعایت اصول کلی اشاره شده در این مطلب می‌تواند به افزایش استفاده مثبت ما از نور طبیعی کمک شایانی نماید.

• نور طبیعی، حس و حال ما را بهتر می‌کند.

 

 

اغلب ما در محیط‌های روشن به مراتب احساس سرخوشی و شادابی بیشتری می‌کنیم. نور طبیعی برای همه ما ضروری است. پوست، مو، چشم‌ها و حتی ذهن ما به این منبع روشنایی طبیعی نیاز دارند. همچنین در صورت استفاده صحیح از این نور در محیط خانه، بهره‌وری مثبت از آن نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد. نور طبیعی، در مقایسه با نورهای مصنوعی، می‌تواند محیط‌های تاریک را از رطوبت و هوای آلوده تمیز کرده و به محیط آرامش بخشد.

• نور و روشنایی کافی باعث می‌شود فضای داخل را بزرگتر از حد معمول حس کنیم.
اگر از دسته افرادی هستید که دوست دارید محیط منزل یا محل کارتان را بزرگتر از آنچه که واقعاً هست حس کنید و نشان دهید، نورپردازی صحیح و خصوصاً استفاده از نورهای طبیعی می‌تواند کمک بزرگی به شما باشد. نور کافی و مناسب، چشم‌ها را فریب داده محیط را بزرگتر نشان می‌دهد. اتاق‌های تاریکی که پر از وسیله هم هستند در مقایسه با اتاق‌هایی روشن با وسایل کمتر دو حس کاملاً متفاوت را القا می‌کنند. برای پر کردن سایه‌هایی که عصرها و پس از غروب خورشید در محیط ایجاد می‌شوند، به طور هوشمندانه از منابع مصنوعی نور استفاده کنید.

• استفاده بهینه از پنجره‌ها برای ورود نور بیشتر به محیط.

 

 

 در بسیاری از منازل، مشکل کمبود نور، از پنجره‌هایی که در مکان‌های بد تعبیه شده نشات می‌گیرد. پنجره‌هایی که امکان ورود نور بیشتر به محیط را ندارند.
به محیط کار یا خانه نگاه کنید. اگر نور روز را به میزان کافی در آنها نمی‌بینید، شاید مشکل از محل‌های ورود نور باشد. استفاده از پرده‌های روشن و نازک و همچنین استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی جهت انعکاس بهتر نور، می‌تواند بر روی روشنایی محیط تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

 ادامه ی مطلب

ارسال نظر