Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آمریکا و اروپا؛ جذاب‌ترین بازار ملک جهان (بخش اول)

تازه‌ترین گزارش سایت تخصصی «دِ موو چانل» حاکی از پیشتازی بازار مسکن ایالات متحده آمریکا در جذب سرمایه‌هاست.

آمریکا و اروپا؛ جذاب‌ترین بازار ملک جهان (بخش اول)

♦ بخش اول

 اروپا نیز اگر چه بر سر خود سایه سنگین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را احساس می‌کند، اما پس از ایالات متحده آمریکا، در رده دوم بهترین‌های بازار ملک جهان قرار می‌گیرد. البته در این میان، دو کشور بریتانیا و اسپانیا را باید از سایر کشورهای اروپای شمالی جدا کرد.
بررسی‌های جدید نشان می‌دهند که یک‌سوم فروش خانه‌ها در بریتانیا از نیمه دوم سال 2016 کاهش پیدا کرده و ممکن است، این کاهش به دلیل تردیدهای برگزیت باشد. حدودا 31درصد از فروش‌ها در نیمه دوم سال 2016 ناتمام مانده‌اند و نمودارهایی که طی 6ماه جمع‌آوری شده‌اند، نشان می‌دهند که 29.7درصد کاهش پس از افزایش 4.57درصد نیمه اول وجود داشته است. این تردیدها به دلیل تصمیماتی که برای خروج از اتحادیه اروپا اتخاذ شده بود، ایجاد شده است. از زمان اعلام نتایج رفراندوم اتحادیه اروپا، نمودارهای نیمه دوم نشان می‌دهند که برگزیت تا چه اندازه‌یی روی پایداری فروش املاک در بریتانیا تاثیر گذاشته  است.
دانی لوک، مدیر حاضر کویک موو می‌گوید: «برگزیت تردید‌های زیادی را در بازار املاک بریتانیا به وجود آورده است و این ناپایداری‌ها را می‌توان در کاهش فروش مسکن مشاهده کرد.» او همچنین اظهار کرده که 44.44درصد از کاهش فروش‌ها به دلیل تغییر عقیده خریداران است که به نظر وی، بازتابی از اضطراب و نبود اعتماد به نفس کافی است که در حال حاضر بر بازار املاک برگزیت حاکم شده است.
او همچنین می‌گوید: بسیاری از این کاهش خریدها پس از اعلام نتایج رفراندوم اتحادیه اروپا در نتیجه خروج از روی استرس و اضطراب است. با این حال، او انتظار دارد که در اواخر سال 2016 و با فرونشست شوک حاصل از رفراندم برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، سطح اعتماد به نفس دوباره به بازار املاک بریتانیا باز گردد.
ولی او همچنین اخطار داده است که ماندگاری و پایداری این سطح از اعتماد به نفس تا حد زیادی به مدیریت روند خروج بریتانیا از اتحادیه بریتانیا بستگی خواهد داشت. از دیگر دلایل کاهش فروش املاک می‌توان به از بین رفتن زنجیره‌های فروش اشاره کرد، در بسیاری از موارد نیز فروشنده پیشنهادهای بهتری را از خریداران دیگر دریافت خواهد کرد و تصمیم می‌گیرد که ملک را به آنها بفروشد.


سرمایه‌گذاران خارجی هنوز هم عاشق امریکا
سایت تخصصی «دِ موو چانل» گزارش داده است که سرمایه‌گذاران خارجی هنوز هم عاشق ایالات متحده هستند. امسال سهام آمریکا با تفاوت کمی از اسپانیا در جولای 2016 برای ششمین بار در صدر سرمایه‌پذیرترین کشور در حوزه مسکن شد.
مساله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا سبب تضعیف شدن پوند و یورو در مقابل دلار آمریکایی شده است، ولی حتی پس از اعلام نتایج رفراندم سرمایه‌گذاران مختلف دست از رویای آمریکایی خود نکشیده‌اند. این مساله سبب شده آمریکا بتواند در چارت سایت «دِ موو چانل» اسپانیا و عربستان‌سعودی را پشت سر بگذارد.
دکتر دان جانسون، مسوول سایت «دِ موو چانل» گفته است که بازار املاک و مسکن آمریکا به دلیل پایین بودن میزان مرگ‌ومیر، رشد ثابت میزان استخدام‌ها و عرضه محدود در حال پیشرفت است. «به همین دلیل سهامداران سعی می‌کنند که به سرمایه‌گذاری در این منطقه بازگردند. دارایی‌های تبلیغاتی در نیویورک نیز به دلیل رشد اقتصادی ثابت، تقاضای زیادی دارند.»


اروپا سقوط نکرده است
اگرچه بریتانیا در حال آماده‌سازی خود برای خروج از اتحادیه اروپاست، ولی سرمایه‌گذاران میل خود به این قاره را از دست نداده‌اند، جز وضعیت اسپانیا، درخواست برای دارایی‌های اروپایی از جمله پرتغال، ایتالیا و فرانسه در جولای بالا بوده است و این کشورها جزو 10 مقاصد برتر در سایت «دِ موو چانل» شناخته می‌شوند.
خریداران با بالاترین میزان درخواست، طی 19 ماه به یونان بازگشتند. به همین دلیل طی این دوره کشور یونان از رتبه 14 به رتبه 9 دست پیدا کرد. سهام آلمان نیز در این میان بالا بوده و برای نخستین بار جزو 5 کشور اول بوده است. بلغارستان و قبرس هر دو طی این ماه وارد 15 کشور مهم شدند.
«قیمت پایین یورو به این معناست که املاک موجود در اتحادیه اروپا برای خریداران بین‌المللی ارزان‌تر خواهد بود و فرقی نمی‌کند که این خریداران از خارج اتحادیه اروپا یا بریتانیا باشند. افزایش ارزش مسکن اسپانیا و پرتغال، نرخ پایین مرگ و میر در فرانسه و سبک زندگی ایتالیایی هنوز هم سرمایه‌گذاران متعددی را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند، اگرچه اقتصاد رو به رشد آلمان و هزینه‌های پایین یونان بدین معناست که در هر دو کشور مبادلات به خوبی انجام می‌شود. 7 مورد از 10جاذبه جهانی در اروپا قرار گرفته و این مساله نشان می‌دهد که این قاره هیچ چیزی را از دست نداده است.


تقاضا برای مسکن در دوبی هنوز هم بالاست
کمی آن طرف‌تر از اروپا، هنوز میزان تقاضاها برای املاک در دوبی بالاست و در این شرایط امارات متحده عربی روی لیست سایت «دِ موو چانل» بالا و پایین می‌شود. طبق داده‌هایی که از سازه‌های دوبی به دست آمده است، افراد بریتانیایی یکی از سه گروه اصلی سرمایه‌گذاران در دارایی‌های این شهر هستند و پیش‌بینی شده که این چنین سرمایه‌گذاری‌هایی تا سال 2020 افزایش نیز داشته باشد. در رده‌بندی سال 2016 سایت«دِ موو چانل» نام دوبی مدام به چشم می‌خورد.

 

♦ بخش دوم   آمریکا و اروپا؛ جذاب‌ترین بازارهای ملک جهان (بخش دوم)

 

ارسال نظر