Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

پرداخت 150 هزار وام نوسازی بافت فرسوده تا پایان سال

محمد سعید ایزدی گفت: تا پایان امسال 150 هزار فقره وام نوسازی به بافت های فرسوده پرداخت می شود.

پرداخت 150 هزار وام نوسازی بافت فرسوده تا پایان سال

به گزارش خانه دات کام محمد سعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه سقفی برای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز یکم قرار ندادیم گفت: تا کنون 54 هزار وام نوسازی پرداخت شده است که برخی سر رسید شده است.

وی افزود: با همراه سازی منابع سایر دستگاه ها بحث خدمات رسانی و ساخت خدمات محلات را دنبال می کنیم و با همراهی شهرداری ها موضوع زیرساخت و تجهیزات و توسعه قلمرو عمومی را پیگیری می کنیم زیرا موضوع بهسازی زمانی محقق می شود تا تمام 4 گام ارتقا زیرساخت، توسعه، خدمات و نوسازی مسکن در کنار هم تحقق پیدا کند.

ایزدی ادامه داد: براساس برنامه ای که ارائه کردیم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بحث بهسازی مدیریت شهری را به عنوان یکی از برنامه ها به وزارتخانه ابلاغ کرد و موظف شدیم در مقیاس ملی و تحقق سیاست عمل کنیم .

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: 544 شهر، هدف اصلی برنامه ریزی های ما هستند که 2700 محله را شامل می شود.

وی تاکید کرد: در 91 شهر سکونتگاه های غیر رسمی و در 168 شهر محدود بافتهای تاریخی و در 495 شهر بافت فرسوده میانی را شناسایی کردیم.

وی افزود: براساس بررسی صورت گرفته 15 درصد از محدوده های شناسایی شده نوسازی شد و در تلاش هستیم محله محوری محلات را هدف قرار دهیم و امیدواریم سالانه 270 محله را در دوره 10 ساله شرایط و کیفیت زندگی را به سطح متوسط شهر برسانیم تا از این معضل خارج شود.

 

ارسال نظر